Kapat
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Arama
Filtreler
RSS

Blog

Neden Dropshipping ?
Neden Dropshipping ?

Bir depo için ödeme yapmaya, muhasebe için envanteri takip etmeye ya da iade işlemleriyle uğraşmaya gerek yoktur. Tüm bunlar satıcının değil, tedarikçinin sorumluluğundadır.

Envanter satın almak ya da depo yönetmekle uğraşmak zorunda olmadığınız için bu satış yönteminde genel masraflarınız oldukça düşüktür. Öyle ki, birçok dropshopping firması işe bir dizüstü bilgisayarla evden yönetim yaparak başlamıştır. Siz büyüdükçe harcamalarınız artar, ancak hiçbir zaman stok yönetimi yapılması gereken bir model kadar masrafınız olmaz.

Esnek konumludur. Bu yöntemle satış yaparken, müşterilerle ve tedarikçilerle kolayca iletişim kurabildiğiniz sürece işletmenizi her yerde yönetebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazesi satabilirsiniz. Satacağınız ürünleri önceden satın almanız gerekmediğinden potansiyel müşterilerinize daha geniş bir ürün gamı sunabilirsiniz.

Ölçeklenmesi kolaydır. Geleneksel bir işletmede ne kadar çok satış yaparsanız, operasyon yükünüz o kadar artar. Bu yöntemde ise ek siparişleri yönetme işi çoğunlukla tedarikçiler tarafından yapılacaktır. Böylece iş yükünüz artmadan işletmenizi daha fazla büyütebilirsiniz. Satışların artması iş yükünü her zaman artırır. Ancak bu yöntem, geleneksel satış yöntemlerine göre çok daha az operasyon yükü gerektirir.

Yorumlar(1)
E-Ticaret Sitenizi Büyüme Taktikleri
E-Ticaret Sitenizi Büyüme Taktikleri

2019 hemen köşede ve yeni yıl kapanırken, veri toplama ve e-ticaret şirketlerinin mevcut davranışlarını, stratejilerini ve tüketici davranışını nasıl etkilediğini değerlendirmenin zamanının geldiğini biliyorduk. Arama motorları ve müşterilere kolay erişim yalnızca daha rekabetçi hale geldi, bu da işletmelerin nasıl ölçtüklerinin farkında olmalarını daha da gerekli hale getirdi.

SEMrush, 8.000'den fazla e-ticaret sitesinden veri topladı ve analiz etti, işinizin nerede durduğunu değerlendirmek ve kendinize bir avantaj sağlamak için kullanabileceğiniz her taktiği ortaya çıkarmanıza yardımcı olmak için, Hallam Ajansı, e-ticaret müşterileriyle olan deneyimlerinden ayrıntılı bilgiler paylaştı ve dünyanın her yerinden 9 etkili e-ticaret uzmanından tavsiye alınması.

Bu yazıda, verilerimizi en başarılı taktikler üzerine birleştirdik, böylece yeni yıla doğru ilerlerken çevrimiçi pazarlama stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

 

1. Mobil Trafiği Önceliklendir

Mobil cihazlardan masaüstünden çok daha fazla trafik geldiği noktaya resmen ulaştık. Siteniz SERP'lerde rekabet edebilmek için uygun bir şekilde dizine alınmalı ve biçimlendirilmelidir. Ziyaretçilere masaüstünde yaşayabilecekleri en iyi deneyimi sağlayabilen, tamamen duyarlı, mobil olarak optimize edilmiş bir siteye yatırım yapın.

 

 

Araştırmamız, tek tek sektör veya aramaların kaynaklandığı ülke ne olursa olsun, mobil trafiğin genel olarak e-ticarete yöneldiğini açıkça belirtti. Toplam 13 popüler e-ticaret kategorisine baktığımızda, toplam trafikte mobilin masaüstünü yaklaşık% 46 oranında yendiğini gördük. Bu eğilim bazı endüstrilerde diğerlerinden daha belirgindir. Örneğin gıda endüstrisi, olağanüstü yüksek miktarlarda mobil trafiğe sahipti. Bu, kullanıcıların hareket halindeyken “yakınımdaki restoran” ı araması muhtemel olduğu için anlamlıdır.

Bütün bunlar göz önüne alındığında, masaüstü trafiğinin alakasız olduğu anlamına gelmez; Kitap endüstrisi, trafiğinin% 40,3'ünü masaüstü kullanıcılarından ve% 37,3'lük müzik endüstrisi için geliyor.

 

Mobil açıkça çok önemli, ancak bazı endüstrilerde, halen masaüstü kullanıcılarından önemli miktarda trafik geliyor.

2. Mobil İlk İndeksleme İçin Optimize Edin

E-ticaret sitenizin mobil kullanıcılarına odaklanmaya başlayın. Masaüstünü birincil platform olarak düşünmek yerine, bir sonraki yıl için önceliğinizi yapın. Mobil cihazlardan daha fazla trafik geliyor ve siteniz mobil kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa, satışlarınızı kaybedebilirsiniz. Mobilde ilk dizine ekleme için şimdi optimize edin; bunun sonucunda genel site trafiğinizin ve satışlarınızın arttığını görebilirsiniz.

SEMrush'un Site Denetim Aracı'nı kullanarak , en iyi e-ticaret şirketlerinin sitelerini mobil kullanıcılar için nasıl optimize ettiklerini inceledik. Mobil web sitelerinde yapılan en yaygın hataları araştırdık ve sitelerin büyük çoğunluğunun ciddi sorunlar yaşadığını gördük.

Bulduğumuz en büyük beş hata:

 1. 4xx hata kodları, bu kullanıcının siteyi doğru kullanma veya erişme yeteneğini etkiler.
 2. Kullanıcıları uzaklaştıracak ve SEO’yu olumsuz yönde etkileyecek yavaş sayfa yükleme hızı.
 3. Kullanıcı içeriğini olumsuz yönde etkileyecek ve web sitenize duyulan güveni azaltacak karışık içerikli sorunlar.
 4. Eksik veya boş başlık etiketleri, Google'ın içeriği doğru tanımasını engelliyor.
 5. Kullanıcıların hızlı bir şekilde doğru hedefe ulaşmasını önleyen zincirleri ve halkaları yönlendirin.

3. SERP Özelliklerinden Yararlanın

SERP özellikleri daha değerli hale geliyor. Görünürlüğünüzü, yetkinizi ve bunun sonucunda satışlarınızı arttırırlar. SEMrush'un araştırma verileri tarafından vurgulandığı gibi, en iyi arama sonuçları genellikle dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan incelemeler, site bağlantıları, karuseller ve görüntüler olmak üzere çeşitli SERP özelliklerini gösterir.

Araştırmamız, “İnceleme” SERP özelliğinin en yaygın olduğunu; Bu, yorumların satışları artırmak için kullanabileceğiniz en güçlü araçlardan biri olduğu göz önüne alındığında mantıklı. Hızla güven inşa edebilirler ve izleyicilerinize değer iletebilirler.

 

 

Yukarıda listelenen her özelliğin tümü arama motoru kullanıcılarına kolayca görünmeli ve arama sonuçlarında kullanıcılara daha fazla bilgi verebilmeniz için şema işaretlemeleri kullanılarak eklenebilir. Bu yöntem sizi çok daha rekabetçi hale getirecek ve bu özellikler arama sonuçlarında hemen üstündeki veya altındaki işinize satış yapma veya kaybetme arasındaki fark olabilir.

4. Backlink Profilinizi Çeşitlendirin

Algoritmada hangi sitelere öncelik verileceğine karar verirken, Google kalite ve güvenilirlik belirtileri arar. Sitenize yüksek otorite alan adlarından geri dönüşler, güvenilir içeriğinizin olduğunu gösterir ve SERP'lerde daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur.

Rakiplerinizin taktiklerini dikkate alın ve hangi backlink türlerinin en sık göründüğünü analiz edin. Örneklerini takip ederek, kendi siteniz için farklı bir backlink profili oluşturabilir ve oluşturabilirsiniz.

Backlink profilinizi geliştirmek için atabileceğiniz adımlar vardır. Sitenizde faydalı içerik oluşturmak iyi bir adımdır; izleyicileriniz ve sektördeki meslektaşlarınız bunu değerli bulup paylaşacak ve bu süreçte sizinle bağlantı kuracak.

5. Teknik SEO'ya yatırım yapın

SEO başarısını bulmak için siteniz teknik olarak sağlam olmalıdır. Bir arama motoru sitenizi taramakta ve anlamakta zorluk çekiyorsa, sonuçları sayfasında insanlara nasıl hizmet edebilir?

 

 

 

Araştırmaya dahil edilen en iyi e-ticaret sitelerinin çoğunun genel performansın iyi geçtiğini gördük. Masaüstü siteleri, tarama için% 80, performans için% 85, uluslararası SEO için% 88 ve HTTPS uygulamasında% 91 puan aldı. Olduğu söyleniyor, her zaman iyileştirme için oda var.

Teknik SEO'nuzu mükemmelleştirmek için yapmanız gerekenler:

 • Hemen bir site denetimi yapın. 
 • Site hızına odaklanın. Site yükleme hızı, kullanıcıların ve Google’ın sayfanızı nasıl algıladığını etkiler. Javascript ve CSS dosyalarındaki sorunlar en yaygın hatalardan bazılarıdır, ancak kullandığınız sunucu veya barındırma planında da sorunlar olabilir.
 • Sitenizin taranabilirliğini etkileyebilecek yinelenen hatalar veya kopuk bağlantılar gibi küçük aksaklıkları arayın.
 • Sitenizi uluslararası SEO için optimize etmek için hreflang etiketlerini kullanın. Bazı sayfaların hangi dil ve bölge içeriğini hedeflediğini açıklar. E-ticaret sitelerinin% 20'sinden azı şu anda yerinde.

6. Anahtar Sayfalarda AMP Uygula

AMP, web sayfalarının mobil cihazlara daha hızlı yüklenmesine yardımcı olarak kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırmada esastır. Daha hızlı yükleme süreleri, kullanıcıların sitenizde kalma, onunla bağlantı kurma ve potansiyel olarak satın alma olasılıklarını artırma olasılığını artırır.

AMP, özellikle dinamik sayfalara veya site özelliklerine dayanan siteler olmak üzere tüm siteler için güçlü bir seçim olmayacak, ancak e-ticaret sitelerinin çoğunluğu uygulamayı kullanmayı düşünmelidir.

Analiz ettiğimiz sitelerden yalnızca% 10,7'sinin özel AMP sayfaları olduğunu gördük; büyük çoğunluk (% 89,3), mobil performansın artması için çok büyük bir kaçırılmış fırsat yarattı. AMP'nin genel uygulaması olağanüstü düşüktür, bu yüzden şimdi adapte olan e-ticaret siteleri, bu değerli, her şeyi kapsayan mobil trafiği elde ederek rakiplerini geride bırakma konusunda büyük bir fırsata sahiptir.

AMP'yi başarıyla uygulamak ve azami etkisini görmek için:

 1. En yaygın AMP uygulama hatalarını ve sorunlarını izleyin.

 2. En önemli sayfalara AMP uygulayın. Birçok e-ticaret sitesi için bu, ana sayfanız ve ürün sayfalarınız olacaktır.

 3. Mobil dostu video içeriği sunmak için birden fazla ürünü vurgulamak için amp-carousel veya amp-video gibi mevcut AMP özelliklerini kullanın .

 4. Site hızını artırmak için AMP'nizi Progressive Web Uygulamanıza bağlayabilirsiniz. AMP sayfalarınızı PWA'larınızla amp-install-serviceiceworker gibi araçlarla birleştirebilirsiniz .

7. Arama ve Dönüşümler İçin Görselleri Optimize Edin

Kullanıcılar, yüksek kaliteli görüntüler görmezlerse çevrimiçi satın almaları pek mümkün değildir; bu nedenle, görüntü optimizasyonunu dönüşümler için birincil bir husus haline getirmek önemlidir. Görseller ayrıca potansiyel bir trafik ve gelir kaynağı sağlar: resim aramaları web mülklerinde yapılan aramaların% 21,8'ini oluşturur. Ortaya çıkan görsel arama teknolojisinin kullanımı artmaya devam ettiğinden, bu rakamın artması muhtemel. Bu gerçeklerden yararlanmak için, resimlerinizin dönüşümleri sağlamak için tamamen optimize edilmiş olmaları önemlidir.

Resimlerinizi arama ve dönüştürme oranları için başarıyla optimize etmek için:

 1. JPEG görüntü dosyalarını kullanın, çünkü dosyaları yüksek kalitede fakat düşük dosya boyutundadır.

 2. Ürün başına birden fazla görüntü kullanmak, dönüşümleri artırabilir ve optimize etmeniz için size daha fazla görüntü verebilir. SERP'lerde daha iyi göze çarpmak için, stok fotoğraf yerine kendi resimlerinizi ekleyin.

 3. Her resmi doğru şekilde optimize edin. Her görüntünün, hedef anahtar kelimelerinizi kullanan bir dosya adı ve başlığı olmalıdır.

 4. Sitenize resim site haritaları ekleyin, böylece Google yüklediğiniz resimler hakkında bilgi alabilir.

 5. Görüntülerin SERP'lerde ve alakalı aramalarda gösterilmesine izin vererek, schema.org işaretleriyle ürün sayfalarının yapılandırılmış verilerine ürün görüntüleri ekleyin.

 6. Her görüntü için görüntü alt etiketleri gibi alt öznitelikleri ekleyin. En iyi e-ticaret siteleri arasında bile,% 15'inin alt etiketleri eksik olduğundan sitenizi şimdi kontrol edin.

8. Şema İşaretlemesi Uygula

Şema işaretlemesi, Google'a ve müşterilere, ürünleriniz ve siteniz hakkında tam olarak ne bilmelerini istediğinizi, her ikisinin de anlaması kolay olan tek bir anlık görüntüde söylemenizi sağlar.

Şemadan en iyi şekilde yararlanamayan herkes daha iyi TO, trafik ve SERP özelliklerinde eksik - ve şu anda en iyi e-ticaret sitelerinin bile% 47,88'ini içeriyor. Şema işaretlemesi uygulayan e-ticaret sitelerinin% 52'sinin% 44.96'sı Açık Grafik protokolünü kullanıyordu.

Açık Grafik işaretlemesinden sonra, bir sonraki en popüler seçenek% 19.98'de Schema.org işaretlemesi ve işletmelerin% 16.32'si tarafından kullanılan Twitter Kartları şemasıydı. Şema uygulayan birkaç site, çoklu işaretleme türlerini kullanıyordu.

 

Şema potansiyelinin tamamını açmak ve site performansını iyileştirmek için şunları yapmalısınız:

 1. Ürün fiyatı, SKU, açıklamalar ve incelemeler dahil olmak üzere sitenize ürün şeması işaretlemeleri ekleyerek başlayın.

 2. Çoğu şema, büyük yararlarına rağmen kullanılmamaktadır; Schema.org, işletmelere, müşterilere hitap edecek ve dönüşümlerini artıracak SERPS'lerine değerli bilgiler ekleme şansı vermesine rağmen, en iyi e-ticaret sitelerinin% 19.98'i tarafından kullanılıyor.

 3. Tüm yeni veya düzeltilmiş şemaların hatasız olduğundan emin olmak için Yapılandırılmış Veri Test Aracı'nı kullanın.

 4. Google’daki değişikliklere dikkat edin. Google, belirli şema türleri için kurallarını değiştirebilir (ve yapar), bu nedenle, sizinkini her güncellediğinizde, mevcut standartlara uyduğunuzdan emin olun.

 5. Araçlar, Woocommerce'in yerel şema işlevselliği dahil olmak üzere mağazanız için otomatik olarak şemalar oluşturabilir. Schema Markup Generator gibi şema oluşturma araçlarını da kullanabilirsiniz.

 6. Bilgileri yalnızca site sayfasında kolayca bulunabilecek bir şemaya yerleştirin. Örneğin, inceleme özellikli olmayan bir sayfada yorumları listeleyemezsiniz.

9. Dürtü Alışveriş ve Planlı Alışveriş Arasındaki Farkı Anlayın

Satışları en üst düzeye çıkarmak için, sitenizi ve reklam kampanyalarınızı, hem planlanan müşterilere hem de itici alıcılara hitap edecek şekilde optimize etmek önemlidir.

Plan yapan müşterilere hitap etmek, sitede derinlikli bilgi sağlamak, incelemeler yapmak ve mümkün olduğunda ilişki kurmak anlamına gelir. Öte yandan, dürtü satın almak mantıklı olmaktan çok daha duygusaldır. Bu etkileyici alıcıları yakalamak için, aşağıdaki duygusal tetikleyicileri kullanmayı düşünün:

 

 

En popüler duygusal tetikleyici, kullanıcılara hitap eden ücretsiz gönderim teklifiydi, çünkü maliyetlerini düşürüyor ve kaçırmadan önce hareket etmelerini istiyor. “Resmi site” ve “Şimdi Alışveriş Yap” seçeneği hem müşteriye olan güvenin önemini ortaya koyan hem de aciliyeti belirleyen iki ve üç seçenek idi.

Çevrimiçi alışverişin yükselişi, dürtü satın almanın hızla gerçekleşmesini kolaylaştırdı. Kullanıcıları mağazaya sokmanıza bile gerek yok; Onlara duygusal tetikleyici ile iyi zamanlanmış bir reklam göstermelisin. Bununla birlikte, daha fazla sayıda alıcı ürünleri daha uzun süre araştırıyor, bu nedenle her iki alıcı türüne de hitap etmeniz gerekiyor.

Tüm müşterilere etkili bir şekilde hitap etmek için şunları yapmalısınız:

 1. Aciliyet yaratmak ve dürtü satın alımını artırmak için “ücretsiz nakliye” gibi duygusal tetikleyiciler kullanın; bu, gerçek dürtü alıcıları için işe yarayabilir, aynı zamanda ürününüzü araştırmış ve bir anlaşma yapmasını bekleyenler için de işe yarayabilir.

 2. Anlaşmaları mümkün olduğunca erken gönderin. Pek çok mağaza, Kara Cuma pazarlıklarını Kasım ayı başında çevrimiçi olarak yayınlayarak paylaştı, bu da araştırmacıların hangi anlaşmanın kendileri için en iyi olduğunu değerlendirmelerini kolaylaştırdı ve kimden satın almaya karar vermelerine yardımcı oldu.

 3. Unutmayın ki "itici alıcılar" bile çoğu zaman ön araştırma yapar. Kara Cuma'da bu PS4'ü satın almaya karar verebilirler, ancak kimin en iyi anlaşmayı yaptığını görmek için birkaç hızlı arama yapabilirler. Mümkün olduğunca şeffaf bilgilerin yayınlanması, bu müşterilerin kazanmasına yardımcı olacaktır.

10. Doğru Özellik Modellerini Seçin

Müşterinin satın alma süreci, genellikle tek bir reklam görmek, siteye gitmek ve satın almaktan daha karmaşıktır; birden fazla reklamla etkileşime girmeleri, siteyi birkaç kez kontrol etmeleri ve belki de önce bir e-posta için kaydolmaları gerekebilir. Bu nedenle, hangi dokunma noktalarının gerçekten dönüşümleri elde etmenize yardımcı olduğunu değerlendirmenize yardımcı olacak bir nitelik modeli seçerken doğru kararın verilmesi esastır.

Ücretli trafik performansını analiz etmek için bir özellik modeli atamak söz konusu olduğunda 'doğru' bir cevap yoktur. Bununla birlikte, temel ücretli temas noktalarının bulunacağı yer olan erken etkileşimleri destekleyen birini seçmeniz gerekir.

Son tıklama özelliği olan atıf modeli yaygın olarak kullanılır, ancak çoğu zaman güvenilir değildir. Pek çok başka temas noktası muhtemelen dönüşümden önce geldi ve hesaba katılmadı.

Önerimiz, sadece bir tane yerine birden çok temas noktasını destekleyen bir özellik modeli kullanmaktır. Dolayısıyla, Doğrusal veya Konum Tabanlı modeller uygun seçenekler olabilir. Google Reklamlarını kullananlar, her bir dönüşümün değerini ısmarlama şekilde farklı etkileşimlere ayıran Akışkan Veri Toplama Modeli'ne (DDAM) erişebilirler. Google, DDAM’ın dönüşüm değeri atama doğruluğunu% 15’e kadar artırabileceğini bildirdi.

Hangi pazarlama çabalarının ve PPC kampanyalarının sizin için en etkili şekilde çalıştığını en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, şunları yapmalısınız:

 1. Doğru özellik modelini seçin. Doğrusal veya Konum Tabanlı modellerin kullanılması birden fazla temas noktasını dikkate alacaktır.

 2. Sizin için uygunsa, Google Reklamlarınız için Veri Odaklı Atıf Modelini kullanın; daha akışkandır ve bu nedenle çoğu zaman daha doğrudur.

 3. Bir nitelik modeline karar verirken, kurduğunuz mevcut analitiğe bakın. Örneğin, varsayılan Son Tıklama etkin durumdaysa ve Google Reklamları’ndan bu ürün sayfalarına yapılan önemli tıklamalar görseniz bile, yalnızca arama trafiğinin size dönüşüm sağladığını söylüyorsa, özellik modelinin yapılmadığını fark edersiniz. t doğru. Sizin için en iyisini bulmak için, hangisinin çakışan verileri anlamada size yardımcı olduğunu görmek için farklı modelleri denemeniz gerekebilir.

11. Global Olayları Satışa Dönüştürün

E-ticaret şirketleri, büyük spor etkinliklerinden yararlanmak için inanılmaz bir fırsata sahiptir. Kullanıcılar daha fazla para harcarlar ve paralarını normalde satın almadıkları ürünlere yatırırlar.

Bu etkinliklerin çevrimiçi etkinlik üzerindeki etkisini ortaya koymak için 2014 Dünya Kupası mükemmel bir örnek. Etkinlik boyunca, ev sahibi ülke Brezilya e-ticaret satışlarında% 27'lik bir artış gördü ; bu da Brezilya ekonomisine tahmini 16,6 milyar dolarlık bir artışla sonuçlandı. Daha da etkileyici bir şekilde, Almanya, Dünya Kupası kazanmasını izleyen günlerde e-ticaret faaliyetinde% 75 artış gördü.

Peki, neden bu spor etkinliklerinden yararlanmıyorsunuz? Spor etkinlikleri sırasında daha fazla dönüşüm elde etmek için kullanabileceğiniz tekniklere bakın:

 1. Araştırılmış ve hedeflenmiş ücretli reklam kampanyaları, varlığınızı önemli ölçüde genişletmenize ve daha fazla dönüşüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Spor etkinlikleri sırasında kullanılan anahtar kelimeleri ve genel terimleri eklediğinizden ve güçlü bir satış performansına sahip ilgili ürünler sunduğunuzdan emin olun.

 2. Hızlı, ücretsiz kargo sunuyoruz; bu, rekabet gücünüzü korumanıza yardımcı olacak ve aksi takdirde kaybedebileceğiniz son dakika alışveriş yapanlardan alımlar almanıza yardımcı olabilir.

 3. Ziyaretçilere beğenebilecekleri ek öğeleri göstermek için özel ürünler bölümlerini kullanarak sitenizde ürün önerileri sunun. Bu yöntem, birden fazla ürün satın alma olasılığını artırır.

 4. Satın alma değerini artırmak için yüksek değerli paket promosyonları birleştirin. Örneğin tam bir İngiltere kiti satın alırlarsa, ürünlerine ücretsiz isim / numara basımı yapan müşteriler gibi fırsatlar sunun.

 5. Daha fazla satış yapmak için aciliyet duygusu yaratın. Acil durumlar, insanların satın alımları hakkında daha az net düşünmelerine neden olur ve bu da dürtü yoluyla satın alma ile sonuçlanır. Kıtlığı belirtmek için geri sayım sayaçlarını ve düşük stok göstergelerini ayarlayın.

Yorumlar(0)
Dropshipping e-ticaret nedir?
Dropshipping e-ticaret nedir?

Dropshipping, bir mağazanın stokta sattığı ürünleri saklamadığı bir perakende gerçekleştirme yöntemidir. Bunun yerine, bir mağaza bir ürün sattığı zaman, ürünü üçüncü bir kişiden satın alır ve doğrudan müşteriye gönderir. Sonuç olarak, tüccar ürünü asla görmez veya üstlenmez.

Dropshipping ve standart perakende modeli arasındaki en büyük fark, satış tüccarının stok veya stok bulundurmamasıdır. Bunun yerine, satıcı, siparişleri yerine getirmek için üçüncü bir tarafın (genellikle bir toptancı veya üretici) ihtiyaç duyduğu envanteri alır.

Yorumlar(0)
Blog arşiv